Aktualności
Czas na trening
jest zawsze!
Klub NAUKA BIEGA
Spotkania Biegowe
SPORTOLOGIA
Żyj zdrowo i z pasją !
Dołącz do nas !
Współpraca
Razem nam po drodze :-)
Wspieraj sport !

Korzyści z biegania w grupie

Korzyści z biegania w grupie są duże. Oprócz tego, ze łatwiej wyjśc na trening gdy ktoś na Ciebie czeka jest wiele innych. 

Najtrafniej wg nas podsumował to Piotr Ślęzak w portalu wbiegu24.pl w artykule "  Bieganie w grupie i wynikające z niego korzyści":

Pan Piotr wymienia:
  • Bezpieczeństwo

Gdy biegasz wieczorem po pracy. Jest już ciemno, czasami wręcz nie bezpiecznie. Lepiej zapisać się na treningi w grupie kilku nowo poznanych znajomych bezpiecznie zrobić trening. Dodatkowo poznasz nowe ścieżki na, które wcześniej nawet nie zwracałeś uwagi. Nie będziesz musiał więcej się stresować, że ktoś będzie chciał cie zaczepić lub będzie cie gonić w najmniej spodziewanym momencie.

  • Kreatywna stymulacja

Niektórzy wolą biegać sami i zostać ze swoimi problemami sam na sam. Ale biegając w grupie czasami możesz natknąć się na niekonwencjonalne rozwiązanie jakiegoś biegowego kolegi. Rozmowa podczas biegu powoduje także, że czas szybciej mija, a ty nie myślisz o kolejnych kilometrach.

  • Doładowanie motywacją

W tym wypadku masz doping całej drużyny, trenera z którymi biegasz. Nigdy nie zostaniesz sam bo koledzy/koleżanki będą cie dzielnie wspierać i motywować do dalszej cięższej pracy. Nic tak nie motywuje jak dobre słowo kogoś z kim spotykamy się na treningu.

  • Zwiększona wydajność

Łatwiej jest się zmotywować gdy trener na ciebie patrzy i mówi co masz biegać. Jeśli masz odpowiednie bodźce twoja wydajność, siła zwiększa się. Dodatkowo konkurencja większa, bądź mniejsza na treningu powoduje, że o wiele łatwiej wejść ci na wyższy poziom i pobiec szybciej niż zwykle. Słowny doping powoduje, że nagle dostajesz skrzydeł i biegniesz 15sek na kilometr szybciej niż normalnie :)

  • Powiększające się grono znajomych

Wspólne treningi sprzyjają poznawaniu nowych, ciekawych ludzi. Czasami możemy obserwować przyjaźnie na całe życie. Tworząc wspólną paczkę jeśli jesteś początkujący znajdziesz osoby z którymi będziesz mógł dojeżdżać na zawody, siłownię lub po prostu umówić się na wspólny wypad na miasto. Dodatkowo fajnie wrzucić wspólne zdjęcie z treningu na portal społecznościowy i zmotywować innych do ruszenia się z przed kanapy - to wtedy ty stajesz się motywatorem.

  • Wspólny trening

Jeśli wiesz, że o 19:00 masz trening razem ze swoją grupą biegową nie będziesz go przesuwać na 19:15 czy na 20 bo nie masz motywacji. Jeśli już się umówisz to wtedy na pewno pojedziesz na trening i nie będziesz miał wymówki. Grupa, trener oraz wspólni znajomi doskonale motywują do wspólnego działania i biegania. Nic tak nie motywuje jak umówienie się i nie przyjście. Jeśli tak zrobisz nie ujdzie ci to na sucho.

  • Przekonanie się do biegania

Duża ilość osób wstydzi się trenować razem. Wynika to z tego, że często nie wiedzą jak biegać albo uważają, że są za grubi lub za chudzi albo dziwnie układają nogi. Nie myśl, że we wspólnej grupie zostaniesz "wyśmiany" nic bardziej mylnego. Biegacze posiadają tyle pozytywnych emocji i endorfin, że chętnie przyjmą cie do grupy. Dodatkowo osoba odpowiedzialna za grupę - trener - powie ci jak biegać oraz co robić aby być lepszym i szybko zrobić postęp aby nie nabawić się kontuzji.

  • Różne powody jeden cel

Każdy z nas ma różne powody z jakich zaczyna biegać, jeden chce schudnąć inny chce biegać szybciej. Ile osób tyle jest powodów do biegania jednakże bieganie można powiedzieć jeden cel - czerpanie radości oraz cieszenie się tym że biegamy i możemy biegać. Bieganie razem daje taki możliwości. Pozwala ciągle się rozwijać i cieszyć się ze wspólnych treningów oraz wspólnie spędzonego czasu.

Jeśli jeszcze nie przekonałeś się do wspólnego trenowania, poszukaj grupy z trenerem w swoim mieście i postaraj się do nich dołączyć. Nie będziesz na ślepo trenować nie wiedząc jak to się robi ale dostaniesz gotowy plan dostosowany do swoich potrzeb. Wszystkie wyżej wymienione plusy powodują, że warto dołączyć do jakieś grupy biegowej i razem z nimi dobrze spędzać czas."


A zatem? Do zobaczenia :-)

Cookies

Ta strona używa Cookies, które będą zamieszczane w Twoim komputerze. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej